Lakūnas                                                                                  
 

Meniu

Filmai

Pradinis

Apie

VKA

Kontaktai

Filmai

Lėktuvai

Mūšiai

Žaidimai

Laikas
 

Vilnius/LT

Rekomenduojame

 

 

          Epinis filmas, parodantis D-dienos - vakarų fronto atidarymo Antrajame pasauliniame kare, įvykius. Vienas iš tų filmų, kuriuos įdomu pasižiūrėti vien dėl to, kad šiais laikais tokių filmų niekas nebestato. Dabar kompiuterių pagalba lengvai sugeneruojamos šimtatūkstantinės armijos ir įmantriausios aplinkos, o čia mes turime "Žiedų valdovo" mastų filmą, kuriame viskas yra tikra. Prodiuseris Daryllas Zanuckas savo valdžioje turėjo nedidelę armiją - kelias dešimtis tūkstančių tikrų JAV, Anglijos ir Prancūzijos kareivių, didelį karinės technikos parką, netgi keletą skraidančių to meto lėktuvų. Jūrinės scenos buvo nufilmuotos JAV karinio jūrų laivyno manevrų metu, išsilaipinimas ir sausumos kovos - realiose istorinėse vietose. Aišku, toks metodas turi ir pliusų ir minusų - filme nemažai netikslumų, nes tiesiog neįmanoma surinkti visos to meto technikos, kai kurios vietovės jau pasikeitę, tačiau kai iš lėktuvo skrydžio pamatai išsilaipinimo sceną, su tūkstančiais atakuojančių kareivių, apima retai patiriamas jausmas.


         "Battle of Britain" yra 1969 filmas, kurį nukreipia Guy Hamilton, ir pagamintas Harry Saltzman ir S. Benjamin Fisz. Filmas plačiai sieja Britanijos Mūšio įvykius. James Kennaway ir Wilfred Greatorex scenarijus buvo pagrįstas knyga Siaura Derek Wood ir Derek Dempster Riba. Filmas siekė būti tiksliu pranešimu apie Britanijos Mūšį, kai vasarą ir ruduo 1940 Britanijos RAF sukėlė strateginį nugalėjimą Luftwaffe( oro pajegos ) ir tokiu būdu garantavo anuliavimą Operacijos Sealion – Hitlerio planas užgrobti Britaniją. Didžiulė strateginė viršytų skaičiumi Britanijos pilotų pergalė būtų įvertinta Winston Churchill nemirtinguose žodžiuose: "Niekada žmogaus konflikto lauke nebuvo tiek daug įsiskolintas taip daug taip mažai." Filmas yra žinomas dėl savo įspūdingų skridimo sekų, kartodamas matytus Angelų Vienas Penki (1952), bet labiau daug didžiuoju mastu, negu buvo pamatyta ant filmo anksčiau. Jie padarė filmo gamybą labai brangią.


         "Tora! Tora! Tora!" yra 1970 amerikiečių japonų filmo, kuris sudramina japonų ataką ant Perl Harboro. Pavadinimas yra sudarytas iš slaptažodžių, kurie buvo panaudoti japonų, kad parodytų, kad užbaigta nuostaba buvo pasiekta (虎 tora, yra japonų kalba "tigrui", bet šiuo atveju, "į" yra pradinis skiemuo japonų žodžio 撃 totsugeki, reikšdamas "kaltinimą" ar "ataką", ir "ra" yra pradinis skiemuo 撃 raigeki, reikšdamas "griaustinio skląstį"). Filmas yra sudraminimas, įkurtas tikra istorija įvykių, vadovaujančių iki atakos, iki masto, šitie faktai buvo žinomi gamybos laiku. Vadai Havajuose, Bendruose Trumpas ir Admirolas Kimmel, nors scapegoated per daug dešimtmečių, yra pavaizduoti kaip ginamųjų priemonių matomiems grasinimams ėmimas, apimdami vietą iš naujo naikintuvo Perl Harbore į vidurį pagrindo, atsakant į nuogąstavimą sabotažo nuo vietinių Japonijos maištininkų. Jie gavo apribotą įspėjimą didėjančio pavojaus oro atakos, kuri buvo geriau suprasta Vašingtone negu Honolulu. Jo garsiausia linija apie "miegančio milžino pabudimą", tačiau, nors plačiai priimtas, kad būtų Yamamoto žodžiai, galbūt buvo fiktyvus.


          "Perl Harbor" yra karinis filmas, išleistas vasarą 2001 Vertinimo pagrindo Paveikslų. Tai pristato atliekant pagrindinį vaidmenį Ben Affleck, Alec Baldwin, Jon Voight, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr., Dan Aykroyd, Jaime King, ir Jennifer Garner. Tai buvo draminis įsivaizdavimas iš naujo atakos ant Perl Harboro, pagaminto komandos Jerry Bruckheimer ir Michael įlanka, kas anksčiau nukreipė vasaros megalabai įspūdingus kūrinius tokius kaip Armagedonas ir Uola. Paskutinis kino filmo skyrius smulkiai pasakoja Doolittle Reidą, pirmą amerikiečių ataką ant Japonijos naminių salų Antrajame pasauliniame kare. Filmas yra sudraminimas, įkurtas tikra istorija įvykių, vadovaujančių iki atakos, iki masto, šitie faktai buvo žinomi gamybos laiku. Vadai Havajuose, Bendruose Trumpas ir Admirolas Kimmel, nors scapegoated per daug dešimtmečių, yra pavaizduoti kaip ginamųjų priemonių matomiems grasinimams ėmimas, apimdami vietą iš naujo naikintuvo Perl Harbore į vidurį pagrindo, atsakant į nuogąstavimą sabotažo nuo vietinių Japonijos maištininkų. Jie gavo apribotą įspėjimą didėjančio pavojaus oro atakos, kuri buvo geriau suprasta Vašingtone negu Honolulu. Jo garsiausia linija apie "miegančio milžino pabudimą", tačiau, nors plačiai priimtas, kad būtų Yamamoto žodžiai, galbūt buvo fiktyvus.


          "Twelve o,clock hihg"yra 1949 karinis filmas apie Jungtinių Valstijų Kariuomenės Aštuntų Karinių oro pajėgų komandas, kurios skraidino dienos šviesos bombardavimo misijas prieš Vokietiją ir užėmė Prancūziją per ankstyvas dienas amerikiečių dalyvavimo Antrajame pasauliniame kare. Filmas buvo pritaikytas Sy Bartlett, Henry King, kuriuo (nepasitikima) ir Beirne, Deda Jr. nuo 1948 romano Bartlett ir Guli. Tai nukreipė Karalius ir žvaigždės Gregory Peck kaip Brigados generolas Frank Savage, Gary Merrill kaip Pulkininkas Keith Davenport, Millard Mitchell kaip Generolas Patrick Pritchard, Dean Jagger kaip Pagrindinis (vėlesnis Papulkininkis) Harvey Stovall, Hugh Marlowe kaip Papulkininkis Ben Gately, ir Robert Arthur kaip Seržantas McIllhenny. Filmas buvo paskirtas į keturis Akademijos Apdovanojimus ir nugalėjo du: Dean Jagger Geriausiam Aktoriui Palaikymo Vaidmenyje, ir Geriausiam Garsui, Įrašui. 1998, Dvylika valandų Aukštai buvo išrinkti išsaugojimui Jungtinių Valstijų Nacionalinėje Filmo Registratūroje Bibliotekos Kongreso, kaip būdamas "kultūriškai, istoriškai, ar estetiškai reikšmingi".


         "Memphis Belle" yra 1990 filmas, kurį nukreipia Michael Caton-Jones ir parašytas Monte Merrick, pagrindinio Matthew Modine ir Eric Stoltz ir pristatymo Harry Connick Jr jo ekrano debiute. Tai yra 1944 dokumentinės Memphis Belle fictionalization: Istorija Skraidančios Tvirtovės vadovo William Wyler, apie 25-ąją ir paskutinę misiją Amerikos B17 bombarduotojo, Memphis Belle, kuri bazavosi Anglijoje per Antrąjį pasaulinį karą. 1990 versija buvo pagaminta Wyler dukters Catherine ir paskirta jos tėvui.


        "The Aviator" yra 2004 amerikiečių biografinis dramos filmas, kurį nukreipia Martin Scorsese, ir įkurtas didžia dalimi knyga Howard Hughes: Slaptas Charles Higham Gyvenimas. Tai pasakoja istoriją ekscentriško aviacijos pionieriaus Howard Hughes, vaidinto Leonardo DiCaprio, po jo gyvenimo nuo pabaigos 1920-ųjų per 1940-uosius, laiką, kai Hughes kreipė ir gamino Holivudo kino filmus taip pat kaip testo pilotavimą jo savas groundbreaking naujas lėktuvas. Filmas taip pat iliustruoja Hughes leidimąsi į sunkų apsėstą intriguojantį sutrikimą ir atsiskyrėliškumą. 

 

©www.lakunas.lt 2008